photo@alesjehlicka.com
+420 725 614 122
logo

O autorovi

  • O autorovi

    Ing. arch. Aleš Jehlička

Jsem profesionálem na poli vizuální tvorby. Fotografiemi zachycuji emoce, atmosféru a přirozené okamžiky.

Vize

Největším motorem jsou pro mě rozzářené oči spokojených zákazníků při předávání fotografií. Dobrý pocit z kvalitně dokončené služby pro lidi, kteří ji potřebují.

Výzvou pro mě bývá balancování mezi odvedením práce zcela správně, tedy podle nejlepšího svědomí, a mezi ohýbáním této správnosti za účelem vyhovění různým subjektům. Mou vizí do budoucna je nadále svádět tento boj natolik zdárně, aby svědomí neodešlo poražené a oči zákazníků stále zářily.

Trutnov, Praha, Istanbul

Pocházím z Trutnova a během studia architektury na ČVUT jsem si Prahu oblíbil tak, že jsem v ní zůstal i přes mnohá pokušení zahraničních měst, kde jsem kratší či delší dobu pobýval.

Jeden rok jsem studoval v tureckém Istanbulu. To město je tak úžasné a fotogenické, že byl hřích ho nefotit. A tak jsem si koupil první zrcadlovku...

Zaměření

Zaměřuji se na focení lidí (Svatby, portréty, Fashion, Glamour, Párové fotografie a párty), prostorů a designových produktů.

Mnoho lidí se mě ptá, proč jsem nezůstal věrný architektuře. Já ale nemám pocit, že bych jí příliš zahýbal. Obory kterým se nyní věnuji, tedy grafický design a fotografování, mají s architekturou mnoho společného. Navíc to bylo právě několik předmětů ve škole, díky kterým jsem dostal základní povědomí o těchto oborech.