photo@alesjehlicka.com
+420 725 614 122
logo

Aleš Jehlička

Fotograf

Jsem profesionálem na poli vizuální tvorby. Fotografiemi zachycuji emoce, atmosféru a přirozené okamžiky.

Trutnov, Praha, Istanbul

Pocházím z Trutnova a během studia architektury na ČVUT jsem si Prahu oblíbil tak, že jsem v ní zůstal i přes mnohá pokušení zahraničních měst, kde jsem kratší či delší dobu pobýval.

Jeden rok jsem studoval v tureckém Istanbulu. To město je tak úžasné a fotogenické, že byl hřích ho nefotit. A tak jsem si napsal Ježíškovi o svou první zrcadlovku...

Jak fotím

Neodevzdávám jen fotky, vždy se snažím o mnohem víc. Každé focení je pro zákazníka nevšední zážitek a já se snažím, aby byl pokaždé fantastický. Společně vytváříme jedinečné příběhy, ať už plánovaně, anebo náhodně. Vzniká spousta krásných vzpomínek, ke kterým se budete ještě dlouho vracet.

Vize

Největším motorem jsou pro mě rozzářené oči spokojených zákazníků při předávání fotografií. Dobrý pocit z kvalitně dokončené služby pro lidi, kteří ji potřebují.

Výzvou pro mě bývá balancování mezi odvedením práce zcela správně, tedy podle nejlepšího svědomí, a mezi ohýbáním této správnosti za účelem vyhovění různým subjektům. Mou vizí do budoucna je nadále svádět tento boj natolik zdárně, aby svědomí neodešlo poražené a oči zákazníků stále zářily.

Zkušenosti

Zakázkové focení jsem začínal dobrovolným focením párty fotek pro studentský klub ISC ČVUT. Díky tomu jsem po roce focení vyhrál mezinárodní výběrové řízení a stal jsem se jediným oficiálním fotografem pro týdenní Párty na Ibize ve Španělsku, které se zúčastnilo 2500 lidí.

Mimo vlastních zakázek fotím i pro top-fashion magazín Grade. Fotil jsem např. herečku Vlastinu Svátkovou (Casino Royale) do fashion editorialu kolekce H&M Conscious, zpěvačku Annet Charitonovou do fashion editorialu kolekce H&M Studio, nebo jako backstage fotograf Fashion stories Mikolase Josefa, Daru Rolins, Danielu Peštovou, Pavlínu Němcovou, Janu Tvrdíkovou, Evu Klimkovou, a další.

Zaměření

Lidé > Svatby • PortrétyRodinyGlamour • PáryProcházky Prahou
> Fashion editoriály
> Prostory
> Párty

Mnoho lidí se mě ptá, proč jsem nezůstal věrný architektuře. Já ale nemám pocit, že bych jí příliš zahýbal. Obory kterým se nyní věnuji, tedy grafický design a fotografování, mají s architekturou mnoho společného. I díky architektuře jsem získal základní povědomí o těchto směrech, které mi umějí rozezpívat srdce...